Amatorskie serwisy WWW

Amatorskie serwisy WWWDziś są już niestety praktycznie przeszłością. Mało jest obecnie osób, które mogą się pochwalić tym, że prowadzą swoją własną stronę internetową. Zwykle te osoby, które takie strony posiadają są specjalnie zainteresowane, a ich strony ocierają się o niejaki profesjonalizm wykonania.

Kiedyś tak jednak nie było. Teraz wszystko opiera się właśnie o możliwość łatwego wybrania odpowiedniego designu z gotowych dostępnych na setkach, a nawet tysiącach stron.

Kiedyś nie było takiej możliwości i próbowano tworzyć od samego początku takie strony, co owocowało zwiększeniem możliwości i umiejętności obsługi sieci. Ludzie bowiem uczyli się projektować takie strony, a co za tym idzie pogłębiali swoją wiedzę w tym zakresie.

I trzeba przyznać, że jest to bardzo dobre podejście. Bo korzystając z gotowych szablonów w rzeczywistości mamy niestety bardzo małą możliwość nauki - wszystko co musimy zrobić to po prostu wypełnić puste pola i nasza strona jest gotowa. Często można się obejść nawet bez obejrzenia kodu wewnętrznego (gdy korzystamy z WYSIWIG). Przyszłość Internetu jest więc jasno postawiona. Stawia się na profesjonalizm, a wiele osób próbuje zwiększyć swoje możliwości stawiając ponad swoje umiejętności lenistwo.