Hosting fotografii

Hosting fotografiiWakacje to dla wielu zdecydowanie najprzyjemniejsza część roku.

Większość z nas objeżdża w tym czasie wiele interesujących miejsc robiąc przy okazji ciekawe fotografie, którymi chwalimy się swojej rodzinie czy znajomym podczas spotkań.

Ale co zrobić, gdy mieszkamy w Krakowie, a chcielibyśmy zaprezentować swoje zdjęcia rodzinie w Niemczech, czy przyjacielowi w Australii?

Zdjęcia ważą dość sporo, więc wysyłka mailem każdemu po kolei odpada. W takim przypadku do pomocy przychodzą serwisy z hostingami fotografii.

Czym są wymienione hostingi zdjęć?

Pozwalają one na wysłanie zdjęć na serwer i otrzymanie linków do nich. Dzisiejsze serwery radzą sobie z wieloma formatami plików zdjęciowych (jpg, gif, png, bmp i inne), a także z coraz większymi rozmiarami zdjęć. 10 Megabajtów to już norma.

Co zrobić, aby wysłać zdjęcia?

Cały proces jest nie jest skomplikowany, a najważniejszą sprawą jest wybór hostingu, na którym będziemy zamieszczać swoje zdjęcia. Warto ufać stronom, które istnieją w sieci już od dłuższego czasu i cieszą się pewną renomą - w tym wypadku mamy niemal stuprocentową pewność, że nasze fotografie wytrzymają w sieci próbę czasu.

Jak już znajdziemy odpowiedni serwer dla nas, na stronie startowej powinno pojawić się tak zwane „okienko wrzutowe”. Po kliknięciu przycisku „przeglądaj” powinno pojawić się okno z możliwością wyszukiwania zdjęcia spośród zasobów naszego komputera. Po znalezieniu klikamy w przycisk „wyślij” i po chwili powinniśmy otrzymać link do naszego zdjęcia. Linków z reguły jest kilka, warto również zapisać ten, który pozwoli usunąć nasze zdjęcie, jeśli dopadnie nas kiedyś takowy kaprys.

Hostingi zdjęć oferują wiele ciekawych funkcji. Warto zakładać konta na nich, dzięki temu możemy łatwiej zarządzać naszymi zdjęciami, tworzyć grupy bądź foldery. W przypadku dużej ilości zdjęć trzeba szukać serwerów z możliwością grupowego wysyłania zdjęć. Jeśli mamy 500 zdjęć z naszego ostatniego wypoczynku w Egipcie, za pomocą kilku klików myszy zaznaczamy wszystkie zdjęcia, klikamy w "wyślij", a następnie cierpliwie czekamy aż całe nasze wczasy pojawią się w sieci. Przy masowej wysyłce zdjęć często mamy możliwość stworzenia i oznakowania własnego albumu.