Systemy CMS - Wordpress

Systemy CMSNajprościej mówiąc, system zarządzania treścią jest to aplikacja internetowa, której zadaniem jest umożliwienie użytkownikowi stworzenie strony. Ponadto system CMS umożliwia również jej późniejszą modyfikację.

Użytkownik ma do dyspozycji przyjazne interfejsy i cały panel administratora, który daje mu możliwość edytowania poszczególnych treści i dodawania nowych informacji na stronę. Podstawowym zadaniem, jakie stawia się przez systemami zarządzania treścią jest dokądże oddzielenie treści od wyglądu strony, czyli zawartości witryny od sposobu prezentowania poszczególnych informacji.

Dzięki temu możemy zmieniać wygląd nie wpływając na treść i odwrotnie. Jest to bardzo wygodne i komfortowe rozwiązanie. Systemy CMS umożliwiają szybką zmianę szaty graficznej na stronie. Można zgrać własny szablon lub skorzystać z gotowych czy na przykład ściągniętych z Internetu. To doskonały sposób na szybkie odświeżenie wyglądu strony, na przykład zgodnie z dana porą roku czy jakimś świętem obowiązującym w firmie.

System zarządzania treścią Wordpress jest bardzo prosty w obsłudze, ale daje wiele możliwości w przypadku tworzenia nawet profesjonalnych stron. Z założenia miał on służyć do projektowania blogów internetowych, ale obecnie używa się go do tworzenia całych witryn, również tych firmowych. Zaletami systemu Wordpress jest przyjazny panel administracyjny oraz możliwość definiowania uprawnień dla każdego użytkownika. Osoba będąca administratorem ma dostęp do wszystkich elementów strony, ale można również ustalić moderatorów czy redaktorów, którzy zajmują się pisaniem tekstów.

Poza tym system jest darmowy, można go bezpłatnie ściągnąć ze strony Wordpress i cieszyć się możliwością tworzenia własnej witryny. System zarządzania treścią działa w języku programowania PHP, wykorzystuję bazę danych MySQL. Było wiele wersji Wordpress, każda została udoskonalona w stosunku do poprzedniej. Obecna jest bardzo przejrzysta i łatwa w nawigacji. Wordpress ma również polska wersje, dostępną w całości w naszym ojczystym języku.